Karta z kalendarza liturgicznego

  • św. Antoniego z Padwy, prezbitera i doktora kościoła
  • Nabożeństwo i procesja fatimska
13
czerwca
czwartek
Antoniego, Lucjana
Czytania: 1 Krl 18, 41-46; Ps 65
Ewangelia: Mt 5, 20-26

Jezus powiedział do swoich uczniów:

«Jeśli wasza sprawiedliwość nie będzie większa niż uczonych w Piśmie i faryzeuszów, nie wejdziecie do królestwa niebieskiego.

Słyszeliście, że powiedziano przodkom: „Nie zabijaj!”; a kto by się dopuścił zabójstwa, podlega sądowi. A Ja wam powiadam: Każdy, kto się gniewa na swego brata, podlega sądowi. A kto by rzekł swemu bratu: „Raka”, podlega Wysokiej Radzie. A kto by mu rzekł: „Bezbożniku”, podlega karze piekła ognistego.

Jeśli więc przyniesiesz dar swój przed ołtarz i tam sobie przypomnisz, że brat twój ma coś przeciw tobie, zostaw tam dar swój przed ołtarzem, a najpierw idź i pojednaj się z bratem swoim. Potem przyjdź i dar swój ofiaruj.

Pogódź się ze swoim przeciwnikiem szybko, dopóki jesteś z nim w drodze, by cię przeciwnik nie wydał sędziemu, a sędzia dozorcy, i aby nie wtrącono cię do więzienia. Zaprawdę, powiadam ci: Nie wyjdziesz stamtąd, dopóki nie zwrócisz ostatniego grosza».

5 minut z Klaretem:
Autobiografia, Pisma Duchowe, Pisma Maryjne

Kiedy trzeba było komuś zwrócić uwagę, było mi bardzo przykro, jednak robiłem to w taki sposób, że najpierw wyszukiwałem to, co było dobrze zrobione i zaczynałem od pochwały.

Intencje Mszy Św.:

Godz. 6.30

  • + O. Krzysztofa KOZIKA CMF w 9. rocz. śmierci

Godz. 18.00

  • + Janusza DUDZIAK (13 gr.)

Zobacz wszystkie intencje na ten tydzień
2024 Wszelkie prawa zastrzeżone